logo2

logogadomski

Logowanie

Renowacja

Renowacje podłóg

 Renowacja to proces, który prędzej czy później stanie się obowiązkowy dla każdego posiadacza podłogi z litego drewna tj. parkietu, mozaiki czy deski podłogowej. Wiąże się on co prawda z pewnym zamieszaniem i przymusową wyprowadzką na kilka dni, jednak efekt zrekompensuje nam wszelkie niewygody i wydatki.  Nasza podłoga będzie wyglądać jak nowa!

Oto standardowe etapy prac renowacyjnych:


• DEMONTAŻ LISTEW PRZYŚCIENNYCH

• SZLIFOWANIE STAREJ POWIERZCHNI PARKIETU – SZLIFOWANIE 1
Na tym etapie następuje zeszlifowanie warstwy starego lakieru, bądź oleju. Zeszlifowaniu podlega również niewielka część warstwy użytkowej elementu drewnianego.

• DEMONTAŻ ELEMENTÓW, KTÓRE WYMAGAJĄ PONOWNEGO PRZYKLEJENIA
 W trakcie wieloletniego użytkowania podłogi może dojść do osłabienia spoiwa łączącego elementy drewniane z podłożem. W tym przypadku należy je zdemontować i ocenić, czy nadają się do ponownego użytku.

• PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA I MONTAŻ UBYTKÓW.
 Po przygotowaniu podłoża oraz skompletowaniu potrzebnych elementów do wymiany, można przystąpić do uzupełniania ubytków, przyklejając je do oczyszczonego podłoża.

• SZLIFOWANIE 2 
 Używając specjalistycznych maszyn oraz papierów ściernych o coraz mniejszym stopniu granulacji, uzyskuje się idealnie równą i gładką powierzchnię, na której nie ma śladów poprzednio użytych produktów oraz defektów wywołanych wieloletnim użytkowaniem.

• SZPACHLOWANIE
Polega na zastosowaniu specjalistycznej masy szpachlowej, która wypełnia szczeliny oraz niewielkie ubytki. Substancja mieszając się z pyłem pozostałym po szlifowaniu nabiera koloru identycznego z zastosowanymi elementami drewnianymi, dzięki czemu wzór jest jednorodny i estetyczny.

• MONTAŻ LISTEW
Montaż listew przyściennych pozwala na estetyczne i trwałe wykończenie styku podłogi oraz ściany. Listwy spełniają zarówno funkcję ozdobną, jak i ochronną, zakrywają przy tym niezbędną szczeline dylatacyjną.

• LAKIEROWANIE
Lakierowanie odbywa się również etapami. W pierwszej kolejności nakładamy lakier podkładowy, którego podstawową rolą jest dobre przygotowanie powierzchni do naniesienia, droższego z reguły, lakieru wykończeniowego. Pozwoli on na uzyskanie różnorodnych efektów wizualnych, takich jak uwypuklenie struktury drewna, nadanie materiałowi ciemniejszego lub jaśniejszego odcienia.
Następnie, na suchą i wypolerowaną warstwę lakieru podkładowego, nałożone zostają dwie lub trzy warstwy lakieru nawierzchniowego. Również te warstwy są ostatecznie polerowane w celu uzyskania najlepszego efektu.