logo2

logogadomski

Logowanie

Renowacja

Prace parkieciarskie

Lakierowanie

Lakierowanie

 

Cyklinowanieszlifowanie parkietu maszyną szlifującą – cykliniarką. Ma na celu zdarcie wierzchniej – zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100). Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap szlifowania – polerowanie. Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi.

 

Między operacjami szlifu (zazwyczaj po wyszlifowaniu papierem o gradacji 60) stosuje się w razie konieczności wypełnianie szczelin między klepkami podłogi mieszaniną płynu do wypełnień na bazie żywic i pyłu drzewnego z wyszlifowanej podłogi. Proces ten nazywany jest szpachlowaniem parkietu. Zwykle po cyklinowaniu podłogę się lakieruje, przeprowadza olejowanie, woskowanie itp. Lakierowanie to 3- lub 4-stopniowy proces. Na wyszlifowaną powierzchnię nanosi się za pomocą wałka lakier podkładowy. Po wyschnięciu przeprowadza się 3 lakierowania lakierem nawierzchniowym. Wymagana ilość lakieru na 1 metr kwadratowy to ok. 300 gramów.

Żródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklinowanie

 

zainteresowany

O nas

O nas

Nasza firma istnieje od 1989 roku, realizując w tym okresie największe budowy branży podłóg drewnianych w regionie i na terenie całego kraju: pałace, dworki, gmachy użyteczności publicznej, wille, sale sportowe.Doświadczenie i wiedza nabyta przez lata, doskonałe materiały i posiadany sprzęt do obróbki drewna gwarantują wysoką jakość wykonywanych usług. Naszym celem jest jakość i estetyka oraz zadowolenie klienta z wykonanej usługi. Zatrudniamy wykwalifikowanych parkieciarzy którzy profesjonalnie wykonują zlecenia. Udzielamy też porad technicznych z zakresu parkieciarstwa.

Wykonujemy

- renowacje starych podłóg

- prace cykliniarsko-lakiernicze

- prace parkieciarskie - schody

Wszystkie nasze projekty realizujemy w oparciu o materiały czołowych, renomowanych producentów branży podłogowej